Depolu Sabunluk
5 litrelik tesisat gerektirmeyen mantar başlı sabunluk

Okul sabun sistemi nedir? (Depolu sabunluk)

Okullarda sabun kullanımı sağlamak amaçlı yapılmıştır. Farklı model ve uygulamaları vardır.

  • 10 veya 20 litre depo kapasiteli sıhhı tesisat malzemeleri ile yapılan pimli veya butonlu sabunluk. -Tavana yakın yere sabun deposu konularak lavabo seviyesindeki dispenseri sabun ile besleyen sistemdir.

Okul (Depolu) Sabun Sistemi nasıl temin edilir.

-İletişim numaraları aranır. (0505 041 74 40)
-Ön bilgi alınır, keşif için davet edilir.
-Lavabo sayısı, kullanan sayısı, kullanılacak sıvı sabun türü vb. görüşülür.
-Okul (Depolu) Sabun Sistemi montajı için anlaşma sağlanır. (Model, ödeme vb.)
-Montaj şekli, saati ve günü kararlaştırılır. (Okulda öğrenci varken de yapılabilir.)
-Montaj yapılacak lavabo kullanıma kapatılır.
-Montaj profesyonel olarak yapılır.
-Kullanımı, sabun konulması vb. konularda teknik bilgilendirme yapılır.
-Montaj nedeniyle kirlilik oluşabilir. Temizlik yapılması gerekebilir.
-Okul Sabun Sistemi profesyonel olarak monte edilmiştir. Hayırlı olsun.

Önceden yapılmış ‘Depolu sabun sistemleri

-Okulum da yıllar önce yapılmış depolu sabun sistemi var, nasıl revizyon yapılabilir?

– Alper Teknik 0505 041 74 40 arayınız.
Sorun- Uç kısımlarının sert olması sorunu nasıl giderilir?
Çözüm-8-10 yıl önce yapılmış olan sistemlerin uç kısımların yayı serttir. Yapılacak uç değişimi ile sertlik giderilir. Yeni sistemde yay sertliği azdır.
Sorun: 8-10 yıl önce yapılmış depolu sabun sisteminde metal kelepçeler kullanılmış, kelepçeler, paslanmış, veya kırılmış.
Çözüm; Yeni sabun sisteminde metal kelepçeler yerine özel geliştirilmiş çift taraflı plastik kelepçeler kullanılmaktadır. Metal kelepçelerin değişimi tavsiye edilir.
Sorun: 8-10 yıl önce yapılmış depolu sabun sisteminden sabun alamıyoruz. Tıkanmış olabilir mi?
Çözüm: 8-10 yıl önce yapılmış depolu sabun sisteminde depo olarak sabun bidonu kullanılıyordu. Montaj işlemi yerel tesisatçılar tarafından yapılıyordu. Bazı tesisatçılar hatalı montaj yapmış olabilirler ( Montaj sırasında boruların tıkanık kalması vb.) Asıl sorun depo olarak kullanılan bidonun kapağının sıkı şekilde kapatılmış olmasıdır. Bidon kapağı atmosfer basıncı alacak şekilde gevşek olmalı veya üzerine küçük bir delik açılmalıdır. İstenirse yeni özel imalat geniş ağızlı sabun depoları ile değişim yapılabilir.
Sizlerin tespit ettiği sorunlar veya özel talepleriniz ile ilgilenmek görev ve sorumluluğumuz dur.
GSM 05050417440

OKUL SABUN SİSTEMİNDE BUTONLU MODEL

Okul sabun sistemini Ana sınıfı öğrencileri, ilkokul öğrencileri, özel eğitim kaynaştırma öğrencilerinin de kolaylıkla kullanabilmeleri için YENİLİK yaptık.
Okul sabun sisteminin (Klasik depolu sistem) uçları sivri ve yay sertliği fazla olması nedeniyle küçük öğrencilerimiz sabun almada sorun yaşamaktaydı. Bu sorunu da tamamen çözdük.
Tüm eğitim camiasına hayırlı olsun.

BUTONLU MODEL SABUNLUKLAR

CAMİ ABDESTHANELERİ İÇİN SABUN SİSTEMİ

Depolu Sabunluk Sisteminin Avantajı Nedir?

Sıvı sabun aparatları arasında bulunan depolu sabunluk sistemleri; kişilere konforlu bir kullanım sunmaktadır. Depolu sistemler; genellikle birden fazla el yıkama lavabosu bulunan tuvaletlerde tercih edilmektedir. Birden fazla el yıkama lavabosunun bulunması, aynı sayıda sabunluğun da bulunması anlamına gelmektedir. Bu sabunluklara yapılacak olan sabun dolumunun ise, daha profesyonel bir şekilde yapılmasına olanak veren depolu sabunluklar, pek çok işletme ve iş yeri için tercih edilen sabun aparatları arasında yer almaktadır.

Depolu sabunluk sistemlerinin en büyük avantajı; tek bir dolum deposuna bağlı olan sabunlukların dolum aşamasında el ile temasının önlenmesidir. Temassız bir kullanıma olanak verdiği için oldukça steril bir kullanım sunmaktadır. Sabunluklardaki sabun boşaldıkça, yerine sabun dolumu otomatik olarak yapılmaktadır. Depolu aparatların 5 lt, 10 lt, 20 lt gibi farklı kapasiteye sahip çeşitleri de bulunmaktadır.

Depolu Sabunluk Sistemi Her Yerde Kullanılır Mı?

Depolu sabunluk sistemleri; kişilerin istediği her yerde kullanılabilmektedir. Sadece bir el yıkama lavabosunun olması durumunda da tercih edilebilmekte olup, küçük çaplı bir kapasiteye sahip olan seçenekleri arasından tercihlerin yapılabilmesi mümkündür.  Büyük çaplı işletmelerde ise; en çok tercih edilen sıvı sabun aparatları arasında yer almaktadır.